ورق پلی اتیلن دارای انواع مختلفی است که در این مقاله سعی میشود به انواعی از آن که در این شرکت تولید میشود اشاره شود . این شرکت قادر به تولید انواع ورق پلی اتیلن سبک و سنگین میباشد که هر کدام دارای دسته بندی های خاص خود میباشند. هر کدام از این دسته بندی ها دارای کیفیت و کاربرد مختلف و مطابق آن قیمت متفاوتی هستند در ذیل به شرح آن می پردازیم .

ورق پلی اتیلن سبک : در ساخت این ورق بیشتر از مواد پلی اتیلن با جرم حجمی پائین ( LLDPE ) استفاده شده که باعث میشود جرم حجمی آن پائین تر از عدد 1 باشد و در آزمایشات فیزیکی قطعه ورق پلی اتیلن بالاتر از سطح آب قرار میگیرد که البته در قطعات با ضخامت بالاتر کمی وضع فرق میکند .

ورق پلی اتیلن سنگین : در ساخت این ورق بیشتر از مواد پلی اتیلن با جرم حجمی بالا ( HDPE ) استفاده شده است که باعث میشود جرم حجمی آن حدودا مساوی عدد 1 یا مقدار ناچیزی از 1 بزرگتر باشد که در آزمایشات فیزیکی قطعه ورق پلی اتیلن پائین تر از سطح آۤب قرار میگیرد.

در دو نوع ورق یاد شده دو نوع از درجه بندی کیفیتی وجود دارد

ورق پلی اتیلن درجه یک : در این نوع ورق از مواد پلی اتیلن با درصد خلوص و کیفیت بالا استفاده میشود که کیفیت و کارائی بالائی به ورق داده و ضربه پذیری و استحکام آن را بالا میبرد . در این نوع هر چند قیمت هر کیلو از ورق بیشتر است اما با توجه به سبکتر بودن نسبت به نوع درجه دو در کل سفارش تفاوت محسوی وجود ندارد و از طرفی محصول با کیفیت تری نیز خریداری شده است.

ورق پلی اتیلن درجه دو : در این نوع ورق علاوه بر مواد پلی اتیلنی از مواد پر کننده یا بازیافتی به انتخاب مشتری استفاده میشود که در مواردی که کیفیت بالا نیاز نیست و همچنین در موارد خاص با توجه به قیمت پائین تر کارائی دارند . از خصوصیات این ورقها سفتی و شکنندگی بیشتر و یا نرمی غیر متعارف و رنگ کدر یا رنگی غیر از رنگ مواد پلی اتیلن میتوان اشاره کرد.